Kütüphane Ve Dökümantasyon Daire Başkanlığı

ARTSTOR GÖRSELLERİ JSTOR`DA

10 Eylül 2018 Pazartesi

ARTSTOR GÖRSELLERİ JSTOR`DA

 

  Artstor aboneliği de bulunan JSTOR üyesi kurumların kullanıcıları renkli bir sürpriz ile karşılaşabilir: JSTOR üzerindeki bazı tarama sonuçları Artstor Digital Library`den görselleri de içerebilir.

 

 

Bu özellik henüz pilot uygulama aşamasındadır. Şu anda JSTOR görsel tarama bölümünde 840.000 görsel bulunmaktadır ve haklarını aldıkça daha fazlasını yayınlamakta olduğumuzdan bu sayı gün geçtikçe artmaktadır.  JSTOR üzerindeki görsel taraması Artstor Digital Library`nin yerine geçmesi amacıyla oluşturulmamıştır. Daha çok JSTOR taramanızı zenginleştirmek amacını taşımaktadır ve her tarama sorgusu görsel sonuçları getirmemektedir.

Eğer hem JSTOR hem de Artstor`a üye olan 1.400`den fazla kurumdan biriyseniz, JSTOR sonuçlarınıza ek olarak ilgili Artstor görsellerini de görmek için hemen bir tarama yapın. Örneğin başlangıç olarak deneyebilecekleriniz; New York tenementsAlfred HitchcockwetlandsSanta Claus, ve aquarium olabilir.

      Artstor üyesi değil misiniz?
Eğer bu entegrasyon ilginizi çektiyse ancak kurumunuz henüz Artstor`a abone değilse bizimle iletişime geçerek daha fazla bilgi alabilirsiniz. 

ProQuest Dissertations&Theses Global-ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME!
Kütüphanemizin Abone Olduğu E-Kaynakların Tanıtımı
BioOne Complete Veritabanı Deneme Erişimi Açılmıştır.
e-Sınav veritabanı 15 Ekim 2018 tarihine kadar üniversitemiz adına deneme erişimine açılmıştır.
Kütüphane Kaynaklarına Uzaktan Erişim (DeepKnowledge) Hakkında
MEVBANK Mevzuat ve İçtihat Veritabanı Deneme Erişimine Açılmıştır.
SOBIAD (Sosyal Bilimler Atıf Dizini) Deneme Erişimine Açılmıştır.
Daha Fazla Göster Yukarı Çık