23 Temmuz Salı 2019

ÇAKÜ’ye Yabancı Uyruklu Öğrencilerden Büyük İlgi

Çankırı Karatekin Üniversitesi, yurt içi ve yurt dışı sınav merkezlerinde gerçekleştirdiği YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) ile tüm dünyadan ÇAKÜ’lü olmak isteyen öğrencileri ağırlamaya hazırlanıyor. ÇAKÜYÖS, üniversite yetkililerinin ve akademisyenlerin katılımıyla geçtiğimiz hafta sonu yurt dışı sınav merkezlerinden biri olan Azerbaycan Türk Dünyası Bakü Atatürk Lisesinde de yapıldı.

Üniversite tarafından düzenlenen sınav ile 2019 - 2020 akademik yılında Çankırı`da yükseköğretimine devam etmek isteyen yüzlerce öğrenci yurt içinde ve yurt dışında farklı sınav merkezlerinde ter döküyor. Sınav daha önce yurt içinde Ankara, İstanbul ve Çankırı sınav merkezlerinde uygulandı. 1 yıl geçerliliği olacak olan sınavın sonuçları onkayit.karatekin.edu.tr/yos internet adresinden ilan edilecek.

Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Üniversitemizde eğitim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrencilere ulaşmak amacıyla beş farklı dilde tanıtım yaparak sınavı çok önceden duyurduk. Bu yıl kontenjan sayısını genişlettiğimiz yabancı uyruklu öğrenci adaylar için düzenlediğimiz YÖS sınavı başvurusu yoğun oldu. Sınava katılacak öğrencilere başarılar diliyorum. Öncelikle eğitim başta olmak üzere, konaklamadan sosyal hayata kadar birçok alanda yaptığımız çalışmalarla yepyeni bir ÇAKÜ onları bekliyor olacak.” ifadelerine yer verdi.

 

Üniversitemizden Son Haberler

Tüm Haberler
Daha Fazla Göster Yukarı Çık