Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Encyclopedia of Life Sciences (eLS) yayını 31 Aralık 2017 tarihine kadar ücretsiz deneme erişiminize açılmıştır.

10 Nisan 2017 Pazartesi

    Encyclopedia of Life Sciences, alanında lider araştırmacılar tarafından yazılan 5.000 adet, hakem değerlendirmesinden geçmiş, alıntılanabilen ve her ay güncellenen referans çalışmalarını içeren bir yayındır. Canlı bilimleri alanında öğrenciler, akademisyen ve araştırmacılar için kapsamlı ve güvenilir yayınlar sunar. Renkli illüstrasyonlar ve tablolarla zenginleştirilen içerik dışında, ek bölümler ve terimler sözlüğü gibi temel ve teknik bilgiler de yer alır.  Lisans, yüksek lisans ve üzeri araştırmacılar için değerli bir kaynak niteliği taşıyan eLS`de, yaklaşık olarak yılda 400 makale yayınlanmaktadır. eLS makalelerinin yazıldığı alanlar şu şekilde sıralanabilir: Biyokimya, Biyoetik&Felsefe, Hücre Biyolojisi, Gelişim Biyolojisi, Ekoloji, Yaşamın Evrimi ve Çeşitliliği, Genetik & Hastalık, İmmünoloji, Microbiyoloji, Moleküler Biyoloji, Nöroloji, Bitki Bilimi, Bilim&Toplum, Yapısal Biyoloji, Viroloji. 

 

Daha fazla bilgiye http://onlinelibrary.wiley.com/book/10.1002/047001590X/ ve http://www.els.net/WileyCDA/ adreslerinden ulaşabilirsiniz.

 

Rosetta Stone Veritabanı 31 Aralık 2017 tarihine kadar ücretsiz deneme erişimine açılmıştır.
Üniversiteniz bünyesinde 31 Aralık 2017 tarihine kadar ücretsiz deneme erişimini kullanabileceğiniz VideoLMS portalı açılmıştır
İntihal.Net (intihal tespit programı) Deneme Erişimine Açılmıştır.
Wiley Current Protocols Kaynakları 30 Kasım 2017 Tarihine Kadar Deneme Erişimine Açılmıştır.
CAB eBooks veri tabanı 30.11.2017 tarihine kadar deneme erişiminize açılmıştır.
CABI Forestry Compendium Veri Tabanı Deneme Erişimine Açılmıştır.
Gale Reference Complete Veri tabanı erişime açılmıştır.
Daha Fazla Göster Yukarı Çık