24 Eylül Pazartesi 2018

Uluslararası Alanda Yer Edineceğiz

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı Edebiyat ve Fen Fakültelerimizin 2018 – 2019 eğitim ve öğretim yılı akademik genel kurul toplantılarına katıldı.

İlk olarak Edebiyat Fakültesi Akademik Genel Kurul toplantısına katılan Rektör Ayrancı sözlerine hain darbe girişiminin ardından zor bir dönem geçirdiklerini ancak şimdi üniversiteyi nasıl kalkındırabiliriz nasıl uluslararası alan açabiliriz ve öğrencilerimiz ile hocalarımıza nasıl daha fazla duyarlı olabiliriz sorularına cevap verdiklerini söyleyerek konuşmasına başladı.

Edebiyat Fakültesinin, Üniversitemizin en büyük fakültesi olmasının yanı sıra beşeri bir özellik taşımasından dolayı günü anlamlandırmasında ve geleceğe bakışta büyük önem arz ettiğini belirten Rektör Ayrancı, üniversitenin toplum dinamiği noktasında da önemli yer tuttuğunun altını çizdi. Akademisyenlerden yeni fikirler ve yazılar beklediklerini ve mevcut prototipleri geliştirmelerini istediklerini ifade eden Prof. Dr. Hasan Ayrancı, üniversitenin uluslararası merkez haline gelmesinin gerekli olduğunu da sözlerine ekledi.  

Rektör Ayrancı inovasyoncuların söylediği gibi bakış açısı yakalamanın da önemine değinerek bunun için de azimli ve hedefe dönük bir çalışma yapılması gerektiğini söyledi.

Edebiyat Fakültesinin ardından Fen Fakültesi Akademik Genel Kurulu’na katılan Ayrancı, fakültede göreve başladıkları tarihten bu yana akademik ve idari personelin özverili çalışması sayesinde ihtiyaç duyulan taleplerin hızlıca karşılandığını belirtti.

Rektör Ayrancı, uluslararasılaşma konusunda en başarılı olacak fakültenin Fen Fakültesi olacağını söyledi. Fen Fakültesinin dilinin daha evrensel olduğunu belirten Ayrancı, uluslararası alanda bilimsel çalışmaları ile göz dolduran bir kurum olmayı hedefliyoruz şeklinde konuştu.

Her mesleğin bir faturası olduğu gibi akademisyenliğin de bir faturası olduğunu ve bunun da aristokrat bir yaklaşımdan geçtiğini söyleyen Prof. Dr. Hasan Ayrancı, kavramların ve zihnin sürekli geliştirilmesini gerektiğini ifade etti.

Edebiyat Fakültesi ve Fen Fakültesi Akademik Genel Kurulları soru cevap bölümleri ile sona erdi.

Üniversitemizden Son Haberler

Tüm Haberler
Daha Fazla Göster Yukarı Çık