KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI

ILL - TÜBESS

Kitap İstek 

Çankırı Karatekin Üniversitesi mensubu akademik personel, doktora ve yüksek lisans öğrencileri için anlaşmalı olduğumuz akademik kütüphanlerden ödünç kitap isteği yapılabilir. bir kişi tarafından en fazla 3 kitap istenebilir. Yayın istemek için 3 alternatif yol bulunmaktadır. 

  1. Kütüphane Hesabımızdan giriş yaparak Kütüphanler Arası Ödünç (KAÖ) bölümündeki formu doldurarak sistemimize yollayabilirsiniz. Sisteme giriş için Tıklayınız.
  2. Kütüphanler arası ödünç hizmetleri formunu KAÖ istek formu doldurarak elden teslim edebilirsiniz.
  3. Elektronik olarak ill@karatekin.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.

 

Ödünç kitaplar kargo ile gönderilmektedir ve kargo ücretleri  kullanıcıya aittir.

Ödünç alınan kitaplar, ilgili kurum tarafından Merkez Kütüphanemize gönderilmektedir. Bu nedenle kullanıcılarımızın kitapları kütüphanemizden teslim almaları gerekmektedir.

Kullanım süresini uzatmak isteyen kullanıcılar, bir hafta önceden kütüphanemize başvurarak, ilgili kütüphanenin kuralları dâhilinde uzatma yapabilir.

Aynı istek formu yayın fotokopisi getirtmek için de kullanılabilmektedir. Fotokopi istekleri için istek yapılan karşı kütüphanenin kuralları geçerlidir (ücret vb.).

Kullanım süresi biten kitaplar, teslim tarihinden en az iki gün önce kütüphanemize eksiksiz ve yıpratılmamış halde teslim edilmelidir.

Tez İstek

Çankırı Karatekin Üniversitesi mensubu akademik personel, doktora ve yüksek lisans öğrencilerinin tez isteklerini YÖK üzerinden TÜBESS aracılığı ile karşılanabilmektedir. 

Tez isteyen kullanıcılarımız; aşağıdaki bilgiler ışığında ill@karatekin.edu.tr adresine mail atmaları yeterli olacaktır. 

TÜBESS Belge Sağlama ve Ödünç Verme sistemi üzerinden temin edilen tezlerle ilgili olarak YÖK tez merkezi tarafından TÜBESS katılım protokolünde:  

6.3. İSTEK YAPAN KURUMUN YÜKÜMLÜLÜKLERİ:

"6.3.5. Sağlayıcı kütüphane tarafından iletilen elektronik belgeleri (makale vd.), son kullanıcıya basılı (print) formatta teslim etmek, bu belgeleri bilgisayar sistemlerinden silmek ve hiçbir suretle arşivlememek ile yükümlüdür” "maddesi gereği ; 18.05.2016 tarihinden itibaren YÖK tez merkezinden sağlanan tezler isteklilere basılı olarak verilecektir. Bu nedenle temin edilen tezlerin her bir sayfası için (10 kuruş) çıktı bedeli tahsil edilecektir. 

 

Tez Adı  
Tez Yazarı  
Tez No  
Üniversite/Enstitü/Yılı  

İsteyen Kullanıcı adı ve E-postası

 

 
    Adres: Uluyazı Kampüsü Kütüphane Binası Kat 2 P.K:18100 ÇANKIRI
    Telefon: 0 (376) 218 95 00
    Faks: 0 (376) 218 95 55
Daha Fazla Göster Yukarı Çık