27 Haziran Perşembe 2019

Sokaktan Rektörlük Makamına

Terkedilmiş bir yavru kediye ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı ve üniversite personeli kucak açtı. Rektör Ayrancı dün akşam saatlerinde sokakta gördüğü yavru kedinin kontrolünü ve aşılarını yaptırarak bakımını üstlendi.

Yaşamın tüm canlılarla beraber paylaşıldığında değerli olduğunu ifade eden Ayrancı, “Hayvan dostlarımız bize emanet, onlara sahip çıkmak bizim borcumuz. Canlılara şefkat göstermek ve onları himaye etmek bizim kültürümüzde ve medeniyetimizde var. Bu tekir de burada bizlere bir can yoldaşı olacak. Sokak hayvanları için üniversite olarak elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Bu konuda hassas ve duyarlıyız.” dedi. Rektör Uluyazı Kampüsüne kedi evi kurulmasının talimatını vererek üniversiteyi yuva edinen hayvanların barınma ve beslenme ihtiyaçları için yeni bir çalışma başlattı. Kampüste bulunan hayvanlar arasında dört adet köpek ve kaplumbağa da olduğu biliniyor.

Sokak hayvanları ile ilgili daha önce birçok projeye imza atan Rektör Ayrancı, Belediyenin Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile üniversitenin işbirliği için attığı adımla gündeme gelmişti. Ayrancı, üniversitenin yemekhanesinde artan yemeklerin sokak hayvanları için barınağa gönderilmesi talimatını vermekle kalmamış, artık yemeklerin içinde bulunan ve hayvan sağlığını tehdit edebilecek zararlı maddelerin kaldırılması için yemekhane düzenini değiştirmişti. Bu düzenleme için masalardan kürdanlar kaldırılmış, peçete, plastik ve benzeri gibi maddelerin yemek atıklarıyla karışmasının önüne geçilecek tedbirler alınmıştı.

Üniversitemizden Son Haberler

Tüm Haberler
Daha Fazla Göster Yukarı Çık