ÇAKÜ’ NÜN ÇANKIRI ‘NIN İLÇELERİNE DESTEĞİ DEVAM EDECEK

Şabanözü Kaymakamı Emre URHAN ve Orta Kaymakamı Erkan MİNUZ’u makamında kabul eden Rektör Çiftçi, Üniversitenin çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi verdi.

Rektör Çiftçi, bölgesel kalkınmada üniversitelerin önemli birer katalizör görevini üstlendiğini belirterek şunları söyledi: “Günümüzde üniversiteler sadece eğitim-öğretimin sürdürüldüğü kurumların olmanın ötesinde gelişen teknolojiyle beraber bulundukları coğrafyanın sosyo-ekonomik yapısını şekillendiren önemli kurumlar haline gelmiştir. Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak kendimizi bu değişime sadece ayak uyduran değil aynı zamanda gelişime yön veren oldukça etkili bir kurum olarak kabul ediyoruz. Bu misyonu paydaşlarımızla yapacağımız iş birlikleri ile daha ileriye taşıma noktasında oldukça şanslı olduğumuza inanıyorum. Zira ÇAKÜ’nün, Çankırı ve Çankırı halkı için olan ehemmiyetini biliyor, Çankırı’daki tüm kurumlarımız ve STK’lar tarafından etkin paydaşlığın benimsendiğini ifade etmek istiyoruz. Bu bağlamda Mülki idare Amirlerimizin üniversitemizle temaslarını önemsiyor ve takdir ediyoruz. Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak, Çankırı’mız ve ülkemiz için niteliği sürekli artan insan kaynağını yetiştirmek için iş birliklerimizle çok daha kalıcı çalışmalara imza atacağımıza inanıyoruz. Bu bağlamda siz değerli paydaşlarımızla yapacağımız ortak projelerle ve atacağımız güçlü adımlarla Üniversitemize ve Çankırı’mıza hizmetimizi daima artacağız. Bu vesile ile nazik ziyaretiniz için teşekkür ediyor iş birliklerimizin kalıcı ve somut çalışmamalara dönüşeceğini umut ediyorum.” dedi. Üniversitenin, kurumlar arasındaki iş birliği ve koordinasyon konusundaki duyarlılığının altını çizen Prof. Dr. Çiftçi, görüşmede Üniversite ile Şabanözü ve Orta Kaymakamlıkları arasında yapılması planlanan Bölgesel Kalkınma ve iş birliği çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Kaymakam URHAN ve Kaymakam MİNUZ ise Rektör Çiftçi ’ye konukseverliğinden ötürü şükranlarını sunarak şehir ile bütünleşen Üniversitenin Çankırı’ya ve bölgeye büyük katkılar sağladığını dile getirerek üniversiteye olan desteklerinin her zaman devam edeceğini vurguladılar.

Yayınlanma Tarihi: 01 Şubat 2024 Perşembe
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2024 Perşembe