İntihal Analiz Programları

Turnitin Programı

***Turnitin Programı sadece akademisyenlere açılabilmektedir.(Kayıt için kutuphane@karatekin.edu.tr adresine ad-soyad, bölüm ve unvan bilgileri ile birlikte mail atabilirsiniz)

***Turnitin Programında, sisteme ödev yükleme esnasında, ödevleri şuraya gönder seçeneğinde “Depo Yok” alanının işaretlenmesi önem arz etmektedir.Depo yok seçilmediği takdirde enstitünün en son kontrolüne giren ödevle çakışma olacaktır.

***Sehven depo işaretlenerek sisteme tanımlanmış belgelerin veri tabanından kalıcı silme talepleri yükleyici hoca tarafından yapılabilmektedir. Kütüphane yöneticisi tarafından talep onaylandıktan sonra kalıcı silme işlemi gerçekleşmiş olacaktır. Ayrıntılı bilgi için kılavuzu inceleyebilirsiniz.

Erişim Adresi : http://www.turnitin.com

Kullanım Kılavuzları ve Eğitseller

Turnitin ile İlgili Genel Bilgiler 

Öğrenci Kılavuzu

Öğretmen Kılavuzu

Şifre Oluşturma Kılavuzu

Turnitin Programı sadece Tez, ödev vb. benzerlik raporları için kullanılmalıdır. Makale, bildiri v. benzerlik raporları için kullanılmamalıdır.

Uygunsuz kullanım yapan hesaplar tespit edildiği taktirde TUBITAK ULAKBIM tarafından bloke edilecektir.

Ithenticate Programı

Erişim Adresi : http://www.ithenticate.com/

***Doktora derecesi ve üzerindeki dereceye sahip olan akademisyenlerimiz kayıt için kutuphane@karatekin.edu.tr adresine ad-soyad, bölüm ve unvan bilgileri ile birlikte mail atabilirler.

Türkçe Kullanım Kılavuzu

İngilizce Kullanım Kılavuzu

Ithenticate Programı sadece makale ve bildiri intihal analizi için kullanılmalıdır. Tez, ödev vb. benzerlik raporları için kullanılmamalıdır.

Uygunsuz kullanım yapan hesaplar tespit edildiği taktirde TUBITAK ULAKBIM tarafından bloke edilecektir.

intihal.net Programı

Akademik çalışmalardaki (tez, makale, rapor, ödev, proje vb.) benzerlik oranını belirlemek için geliştirilmiş yerli bir programdır. Birçok farklı intihal türünü tespit eden yazılım internet tabanlı olarak çalışmakta, benzerlik durumu ortaya koymakta ve raporlama yapmaktadır.

İntihal.net’de doküman tipi ve kullanıcı unvan sınırlaması bulunmamaktadır. Bu nedenle lisans, lisansüstü, doktora öğrencilerimiz ile bütün akademik ve idari personelimiz intihal.net aracından faydalanabileceklerdir.

Erişim Adresi: https://intihal.net

Kullanım kılavuzu için lütfen tıklayınız.

İntihal.net Kullanım tanıtım videosunu izlemek içintıklayınız.

Please click for the user guide

Bireysel kayıt için lütfen tıklayınız.*

*Önemli Not: Bireysel kayıt açarken kurumsal e-posta adresinizi(*@karatekin.edu.tr) kullanmanız gerekmektedir.