Staj Olanakları

Çankırı Karatekin Üniversitesi, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığında Staj yapmak isteyen BBY Bölümü öğrencilerinin dikkatine;

 

Kütüphanemize staj başvuruları Temmuz ve Ağustos ayları içinde alınmaktadır. Ön başvuru için kutuphane@karatekin.edu.tr adresine CV’leri ile bilgilendirme yapmaları gerekmektedir. Başvuru süresinin bitiminde gerekli değerlendirmeler yapılıp tüm adaylara olumlu ya da olumsuz dönüşler yapılmaktadır.

 

Kütüphanemizde staj dönemi 6 hafta sürmektedir. Bu süreç boyunca (mazeret izni hariç) staja devam zorunluluğu vardır. Staj döneminde stajyerlerin tüm günleri planlıdır ve birim sorumlusu tarafından görevler kişilere iletilmektedir.

 

Staj yaz döneminde Kütüphanenin belirlediği zamanlarda yapılmaktadır. Staj yapmak isteyen öğrencilerin hangi dönemde yapmak istediklerini bildirmeleri gerekmektedir.  

  1. Grup: Haziran Dönemi
  2. Grup: Temmuz Dönemi
  3. Grup: Ağustos Dönemi

 

Çankırı Karatekin Üniversitesi Kütüphanesinde staj dönemi sonunda öğrencilerin, üniversite kütüphaneciliği hakkında genel bilgiler edinmesi, kütüphanenin içinde ve dışında devam eden mesleki oluşumları tanımaları, mesleki uygulamaların aktif olarak içinde yer almaları ve aynı zamanda mesleki alanda potansiyellerini keşfetmeleri hedeflenmektedir.

 

Sorularınız için aşağıdaki iletişim kanallarını kullanabilirsiniz;

Elektronik posta: kutuphane@karatekin.edu.tr

Tel: +90 (376)218 95 54-84 04

Tel: +90 (376)218 95 54-84 02